Ceny aparatów słuchowych

Ceny aparatów słuchowych

23 stycznia 2018
apar.webp

Ceny aparatów słuchowych na rynku polskim są bardzo zróżnicowane (nawet o ponad tys. zł na tym samym modelu) i zależą od kilku czynników:

  • klasy aparatu czyli stopnia zaawansowania technologicznego,
  • gabinetu protetycznego – jego kosztów utrzymania,
  • cen producenta.

Cena sprzedaży zawiera koszt całej procedury doboru i dopasowania oraz kosztów utrzymania gwarancyjnego (minimum 3 lata gwarancji).

Proces doboru obejmuje:

  • wywiad,
  • otoskopię,
  • badanie audiometryczne,
  • ustalenie warunków i możliwości optymalnego doboru. 

Proces dopasowania może składać się z kilku sesji korygujących ustawienia aparatu, w celu uzyskania najlepszego rozumienia i komfortu użytkowania.

Producenci oferują te same modele pod różnymi nazwami, nazwy te często są zarezerwowane tylko dla określonych dużych firm sieciowych, więc w takich przypadkach użytkownik nie jest w stanie porównać cen tego samego fizycznego modelu.

W swej ofercie posiadamy około 900 modeli aparatów słuchowych, we wszystkich rodzajach (wewnątrzusznych, zausznych, okularowych kostnych) wiodących producentów, takich jak Audio Service, Bernafon, BHM, Interton, Oticon, Phonak, Signia, Starkey, Widex, w cenach brutto przed refundacją:

1000 zł -:- 2000 zł – około 50 modeli

2000 zł -:- 3000 zł – około 330 modeli

3000 zł -:- 5000 zł – około 320 modeli

5000 zł -:- 7000 zł – około 150 modeli

7000 zł -:- 10000 zł – około 50 modeli.

Powyższy wykaz jest poglądowy, gdyż w związku z ogromnym postępem w mikroelektronice, stale pojawiają się nowocześniejsze produkty, więc powyższa lista nie uwzględnia szybko zmieniającej się oferty.

Copyright by OTEMED 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ośrodek Techniki Medycznej "OTEMED"