Gdzie można kupić aparaty słuchowe?

Gdzie można kupić aparaty słuchowe?

11 czerwca 2021
ap2.webp

 

Gdzie szukać dobrych aparatów słuchowych?

 

Choć aparaty słuchowe mają bardzo niewielkie rozmiary, są to zaawansowane urządzenia. To swego rodzaju komputery, nieustannie analizujące i przekształcające dźwięki, które normalnie dla ich użytkownika mogą być niesłyszalne. Dlatego doboru aparatu słuchowego do rodzaju schorzenia, indywidualnych potrzeb, a nawet budowy ucha powinien dokonać specjalista — protetyk słuchu.

Rzeszów to jedno z miast, w których można skorzystać z usług specjalistów w naszych gabinetach OTEMED. Fachowa obsługa i profesjonalna wiedza są gwarancją dokładnego dopasowania aparatu słuchowego do użytkownika.

Gabinet protetyka słuchu to idealne miejsce do wyboru swojego aparatu słuchowego. Podczas wizyty wykonywane są testy oraz dokonuje skrupulatnego doboru właściwego modelu. Badania przeprowadzamy nie tylko w Rzeszowie, oferta naszych gabinetów obejmuje także Przemyśl oraz Jarosław. Aparaty słuchowe dopasowane przez naszych specjalistów zapewniają odczuwalną poprawę i zwiększają komfort życia.

Jak wygląda wizyta u protetyka słuchu?

 

Wiadomo już, że decydując się na zakup aparatu słuchowego, należy unikać niewyspecjalizowanych sklepów z podobnym sprzętem, a tym bardziej marketów. Najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalny gabinet specjalisty. Protetyk słuchu w Przemyślu lub w innych miastach, w Rzeszowie czy Jarosławiu, przeprowadzi dokładne badanie i dobór urządzenia. Jak jednak przebiega taka wizyta?

  • Wizyta zaczyna się od wywiadu, podczas którego protetyk pyta pacjenta o problemy ze słuchem — jak one wyglądają i jakie może być ich podłoże.
  • Kolejnym etapem są badania za pomocą specjalistycznych sprzętów. Wszystkie wykonane testy znacznie ułatwiają późniejszą diagnostykę. Najczęściej specjalista korzysta z otoskopu oraz bada w kabinie ciszy. Testy są bezbolesne i całkowicie komfortowe dla pacjenta.
  • Po uzyskaniu wyników protetyk dobiera rodzaj, wielkość oraz parametry modelu do indywidualnych potrzeb pacjenta. W większości przypadków na tym etapie następuje pobranie formy ucha.

Jeszcze przed wizytą u protetyka warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, aby badanie przebiegło sprawniej. Z dużym prawdopodobieństwem pacjent zostanie zapytany o swój styl życia, czy często przebywa w głośnych miejscach, w jakich sytuacjach pogorszenie słuchu jest najbardziej odczuwalne. Istotne są wszystkie choroby narządu słuchu, przebyte infekcje czy słyszalne szumy. Warto także wiedzieć, czego oczekuje się od swojego aparatu słuchowego. Przygotowanie tych informacji wcześniej znacznie ułatwi pracę, jaką musi wykonać protetyk. Każdego pacjenta, którego interesuje aparat słuchowy w Rzeszowie, a także w Przemyślu lub Jarosławiu, zapraszamy do naszych gabinetów.

Copyright by OTEMED 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ośrodek Techniki Medycznej "OTEMED"