Kiedy aparat słuchowy jest potrzebny?

Kiedy aparat słuchowy jest potrzebny?

15 lipca 2021
kapar.webp

Kiedy warto zdecydować się na aparat słuchowy?

W większości przypadków jest tak, że problemy ze słuchem pojawiają się stopniowo i czasami na wczesnym etapie trudno je zauważyć. Należy jednak być wyczulonym, aby w razie potrzeby szybko zareagować. Sygnałem, że potrzebujesz aparatu słuchowego, mogą być m.in. problemy z pełnym zrozumieniem, co mówi do Ciebie druga osoba. Zaniepokoić powinno Cię również to, że gorzej jest Ci się skupić w głośnym miejscu lub musisz podgłaśniać muzykę czy telewizor. Jeśli masz poczucie, że nie słyszysz tak dobrze jak wcześniej, również nie zwlekaj z wizytą u specjalisty, którym jest protetyk słuchu. 

Rzeszów jest jednym z miast, w którym działamy. Nasze oddziały znajdziesz też w Przemyślu i Jarosławiu.

Badanie u protetyka słuchu da odpowiedź na to, czy jest Ci potrzebny aparat słuchowy. Specjalista określi Twój niedosłuch, wykonując profesjonalne badanie audiometryczne i ewentualnie zaleci Ci noszenie aparatu. Wprawdzie urządzenie to nie wyleczy niedosłuchu, ale dzięki niemu będziesz znowu dobrze słyszał, a problemy się nie pogłębią. W naszych gabinetach znajdziesz dobrej jakości aparaty słuchowe. 

Przemyśl to Twoje miasto? Działamy tam, a także w Rzeszowie i w Jarosławiu.

Niezależnie od tego, w jakim punkcie nas odwiedzisz, otrzymasz fachową pomoc. Doświadczony protetyk słuchu dokładnie Cię zbada i dobierze idealny dla Ciebie aparat słuchowy.

Różne stopnie niedosłuchu

Doświadczenie pokazuje, że większość osób udaje się do protetyka słuchu, kiedy problemy ze słyszeniem są już znacznie nasilone. Nie popełniaj tego błędu i reaguj możliwie najwcześniej. Wtedy istnieje większa szansa na to, że zastosowany aparat słuchowy pozwoli całkowicie zniwelować problemy. Trzeba pamiętać o tym, że wraz z pogłębiającym się niedosłuchem mózg zdecydowanie gorzej radzi sobie z przetwarzaniem i rozpoznawaniem mowy.

Na podstawie przeprowadzonych badań protetyk określa ubytki słuchu, przedstawiając je w decybelach. Stopień niedosłuchu określany jest poprzez wskazanie poziomu progowego, czyli najcichszego dźwięku, jaki słyszy pacjent. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wyróżnia 4 stopnie niedosłuchu:

  • mały (20-40 dB)
  • średni (41-65 dB)
  • duży (65-90 dB)
  • głęboki (> 91 dB) 

Jeśli czujesz, że z Twoim słuchem dzieje się coś niedobrego, odwiedź nasz gabinet protetyki słuchu w Rzeszowie. Możesz też wybrać oddział w Jarosławiu lub Przemyślu. W każdym z tych miejsc otrzymasz fachową pomoc.

Copyright by OTEMED 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ośrodek Techniki Medycznej "OTEMED"